Čítač BT Counter ver 2.0

Čítač v provedení ver 2.0 vychází z původní konstrukce ver.1.4 . Umožňuje měřit frevence v rozsahu 1Hz až 1MHz, bez předděličů. Kontrukčně je navržen k montáži přímo na panel pomocí rozpěrných sloupků. Došlo k rozšíření počtu míst z 5ti na 6 a lze již řídit i pozici desetinných teček.

BT Counter ver 2.0

Jedná se o smíšenou konstrukci se SMD v provedení jednostranné desky plošných spojů s drátovými propojkami. V zapojení byly použity displaye s nízkou spotřebou (HDSP-K121 1mA/segment) čímž se podařil výrazně snížit odběr a "topení" 7805 napájející displayovou část i snížení náporu na řadič displaye D146C, kdy v tomto případě lze použít jako náhradu 74LS47, což u verze 1.4 nebylo možné, protože ekvivalent z NDR mohl živit displaye až 40mA na segment, kdežto imperialistická varianta pouze 25mA na segment.

Desetinná tečka se ovládá softwarově přes vstup P3.5 spojováním na výstupy D1 až D5 ošetřené diodami.

Vstup čítače je neošetřený a nachází se na vstupu mikroprocesoru P3.4 a kromě P3.5 jsou ostatní volné vývody prozatím rezervou pro další plánované funkce.

V přiloženém balíku je schema a DPS ve formátu Eagle ver. 3.55 a formátu GIF a program mikroprocesoru ve formátu ASM, BIN a HEX.